ЕКСКЛУЗИВНО в ПИК! Висшия съдебен съвет посече мюрето на проваления правосъден министър Христо Иванов!
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Висшият съдебен съвет (ВСС) излезе със специална декларация по повод нескопосаните опити на правосъдния министър Христо Иванов и мюрето му и негов заместник Петко Петков да хвърлят недоказани обвинения към българската прокуратура.
Позицията на съдебните кадровици е публикувана в официалния сайт на ВСС.
Ето какво се казва в документа:
"Във връзка с твърденията на заместник-министъра на правосъдието г-н Петко Петков, бивш съдия от Софийски районен съд, изнесени в интервюта пред бТВ на 20 януари 2015 г. и пред сайта Mediapool.bg на 21 януари 2015 г., внушаващи “съмнения за разпънат политически и икономически чадър над някакви лица от Прокуратурата” , посочена като “орган на политическа саморазправа”, както и за “неудачните решения (на ВСС) през последните две години, за които “ има за какво да им се търси отговорност”, Висшият съдебен съвет заявява, че подобни политически нападки без конкретни и проверими факти, са недостойни за юрист, и с нищо не допринасят за укрепването на държавността и върховенството на закона.
Вярваме, че това не би могло да е официалното становище на Министерството на правосъдието и на изпълнителната власт.
Считаме, че представителите на всеки политически кабинет следва да избягват подобни емоционални изявления, които създават напрежение в институциите във вътрешен и международен план".
Все още не е ясно как след звучните шамари от ВСС министър Христо Иванов все още се задържа на поста си.


