ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК! Черна прокоба за Гришо в Париж! Българинът отпадна от "Ролан Гарос" (ОБНОВЕНА)

118391
на 01.06.2018
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК! Черна прокоба за Гришо в Париж! Българинът отпадна от Ролан Гарос (ОБНОВЕНА)

Черна прокоба преследва Григор Димитров на "Ролан Гарос". Българинът се препъна в третия кръг в Париж, както и миналата година. Този път оттстъпи с 0:3 пред Фернандо Вердаско. Четвъртият в света отново не успя да победи и тенисист от първите 50 в ранглистата на АТП на червените кортове, които сякаш са омагьосани за него.

Феновете на тениса имаха шанса да гледат опит за рекорд на Григор Димитров още в първия мач на корт номер 1 на втория за годината турнир от Големия шлем. Българинът опита да достигне за първи път осминафиналите в Париж, но се провали. Петсетовият мач срещу Джаред Доналдсън (САЩ) в предния кръг му изигра лоша шега и умората го налегна на корт 1.

ПЪРВИ СЕТ

Нашето момче допусна пробив на старта, но веднага го върна, а после с мощни сервиси обърна резултата до 2:1 гейма в първия сет срещу коравия ветеран Фернандо Вердаско (№35 в ранглистата на АТП). Последва гейм за испанеца и 2:2. Гришо обаче продължава с мощните сервиси - 3:2 след негово подаване и гейм на нула. Вердаско отново изравни - 3:3, макар и трудно. 4:3 за българина с нова серия от добри начални удари. След 24 минути двамата сядат за почивка. Испанецът сервира с нови топки, но се измъкна и спечели гейма на 30. Геймовете в първия сет са по 4. Бърз ас на Григор и 15:0, но две точки за испанеца и 15:30. Българинът се справи отлично и води с 5:4. Вердаско изравни 5:5, става напечено в края на първия сет. Гришо изправи съперника си до стената - 6:5. Тайбрек, след като Вердаско спаси 4 сетбола и отърва пробива. Геймовете в първия сет са 6:6.

Гришо рухна с 4:7 в тайбрека, след като водеше с 3:1 на опитния съперник. 7:6 и сет преднина за Вердаско, а Григор счупи ракетата си от яд.

ВТОРИ СЕТ

Испанецът надигна глава, самочувствието му е друго. Първи гейм за Фернандо. Григор изравни - 1:1, но изпусна две възможности за пробив и Вердаско се измъкна. 2:1 за него във втората част. Българинът вдигна оборотите с гейм на нула и четвърти ас, резултатът е изравнен 2:2. Вердаско повежда отново с 3:2. Пробив на нула и испанецът поведе с 4:2. Краката на Григор омекнаха, умората е видна. 5:2 за ветерана, българинът мина в глуха защита. Пробив, гейм и сет за Фернандо Ведраско. 6:2 и 2:0 части, Григор Димитров е гроги. Първата ни ракета никога в кариерата си не е обръщал мач от 0:2 сета.

ТРЕТИ СЕТ

Вредаско дръпна с 2:0 след маратонски втори гейм, в който проби Григор. Нашето момче е гроги. 3:0, бърз трети гейм за опитния испанец. Глътка въздух - 1:3. Гришо върна пробива и намали на 2:3! Моментален отговор на Фернандо и 4:2 след бърз пробив. Българинът изнемогва на червения корт, придвижда се бавно и закъснява за топките. И Григор Димитров пробива - 3:4. Равенство 4:3, връща ли се най-добрият ни тенисист в играта. 5:4 за Вердаско. Българинът сервира, за да остане в турнира. Испанецът пробива и печели мача с 3:0, за 2,21 ч.

ПРЕДИСТОРИЯТА

Преди "Ролан Гарос" двамата бяха играли 4 пъти помежду си, а изразен лидер нямаше - 2:2 победи. 34-годишният испанец триумфира и в последния им сблъсък - през март 2018 г. той отстрани Димитров още на старта в Индиън Уелс.

Григор обаче беше взел последната победа в съперничеството им на червени кортове - през 2015 г. в Монако.

Българският тенисист влезе в мача след изморителна петсетова битка в предишния кръг срещу американеца Джаред Доналдсън. Този мач продължи 4 часа и 20 минути, а в края му съперникът на Гришо игра на куц крак заради крампи.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво вещаят звездите за всяка зодия на Лазаровден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво вещаят звездите за всяка зодия на Лазаровден