ЕКСКЛУЗИВНО! Виртуозен Димитров! Гришо лети към мач с Федерер, нова голяма победа

23693
на 30.06.2016

Стийв Джонсън очаква българина в следващия кръг

Григор Димитров преодоля втория кръг на "Уимбълдън". Българинът победи с 6:3, 7:6 (1), 4:6, 6:4 поставеният под №16 в схемата французин Жил Симон. Мачът е на Корт №1. 25-годишният хасковлия има 5 загуби от 6 мача срещу Симон.

Двубоят започна вчера, но бе прекъснат заради дъжд след изиграването на само един гейм при резултат 1:0 за Димитров и 30:15 при сервис на Симон във втория

Димитров надделя с лекота в първия сет. Показа воля във втората част, в третата не бе убедителен, но в четвъртата навакса пробив изоставане и в крайна сметка затвори мач в своя полза.

В третия кръг Димитров ще се изправи срещу американеца Стийв Джонсън, който надигра французина Жереми Шарди с 6:1, 7:6 (6), 6:3. Миналата година 25-годишният Димитров срази Джонсън във втория кръг на "Уимбълдън" със 7:6 (8), 6:2, 7:6 (2).

Българинът има и едно поражение от този съперник - 3:6, 6:1, 3:6 на турнира във Вашингтон, отново през 2015 година.

При победа  нашият е пред среща с Федерер в осминафиналите на "Уимбълдън" 2016.

Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете