BG EN

ЕКСКЛУЗИВНО! Дянков се обади от Малта: Подкрепя ли ЕНП коалиция ГЕРБ-Патриотите и кои министри трябва да са най-силни в бъдещия кабинет

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

ЕКСКЛУЗИВНО! Дянков се обади от Малта: Подкрепя ли ЕНП коалиция ГЕРБ-Патриотите и кои министри трябва да са най-силни в бъдещия кабинет

21022
на 31.03.2017
ЕКСКЛУЗИВНО! Дянков се обади от Малта: Подкрепя ли ЕНП коалиция ГЕРБ-Патриотите и кои министри трябва да са най-силни в бъдещия кабинет
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

На конгреса в Малта бившият и бъдещ премиер произнесе значителна реч за начина, по който смята да направи правителство и получи подкрепа и аплодисменти от огромната зала, в която се провеждаше конгреса на ЕНП.

препоръчано

Едва ли има алтернатива на това Борисов да е премиер, посочи Дянков. Патриотите ще трябва да вземат отговорност и за някои политики, посочи той.

В момента е необходима коалиция, за да може коалицията да управлява в пълен мандат, категоричен бе Дянков. 

На въпрос какви министерства трябва да поемат патриотите, бившият финансов министър посочи, че трябва първо да се очертаят приоритетите на правителството. Вчера бяха очертани изграждането на магистрала "Хемус", средното образование, влизането в еврозоната, влизането ни в еврозоната. Тези най-важни сфери трябва да са в ГЕРБ - министерството на образованието, на регионалното развитие, на външните работи и на финансите, смята Дянков.

Възможно е военното министерство да отиде в ръцете на коалиционен партньор, допълни ексминистърът. Важно е за кои позиции имат подготвени кадри коалиционните партньори, уточни той.

Съветите от Малта към ГЕРБ бяха да се уточнят приоритетите и да се състави коалиция, каза още Дянков и добави, че в ЕНП смятат, че Борисов може да изкара докрай третия си мандат. 

Ексминистърът на финансите заяви още, че местата на реформаторите са останали празни в Малта.

На въпрос ще успее ли България да влезе в еврозоната по време на нашето председателство, той отговори, че, ако сега не влезем, ще трябва да чакаме няколко години. Възможно е да се направи това, защото за 6 месеца ние диктуваме приоритетите на целия ЕС. 

Данков смята, че едно от несериозните обещания е била средната работна заплата, която не се определя от правителството за разлика от минималната. Прогнозата ми е за 30 на сто увеличение на учителските заплати, каза той. 

По въпроса за еврокомисар Дянков коментира, че определено той би трябвало да бъде назначен от ново, стабилно правителство.

 Не следя служебното правителство, отсече той, запитан как се справят министрите сега.

Имах кратка среща с премиера Борисов, буквално в коридора преди речта му пред конгреса. Поздравих го за победата и препоръчах приоритетите, призна Дянков. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 83
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК