ЕКСКЛУЗИВНО и САМО в ПИК! Кандидат-депутат от Реформаторите играе хоро в разгара на бедствието! Димитров танцува, а от водите вадят трупове...
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Нов жесток скандал с епицентър Реформаторският блок излезе на бял свят.
Докато водното бедствие помиташе димитровградско, председателя на местния общински съвет и кандидат за депутат от Реформаторите Стефан Димитров водеше хоро със симпатизанти, научи ПИК. Безобразието на "политика" бе запечатано със снимки.

Две вълни от скъсани язовири удавиха в ранната съботна сутрин село Странско. Под ледените води останаха множество къщи в димитровградския квартал "Черноконево".
До неделя вечер обилните валежи предизвикаха скъсване на диги на реки и разрушение на пътища. Природата постави на изпитание местната власт същата вечер, когато имаше реална опасност да се скъса друга дига и приливната вълна да залее 300 къщи в село Брод.
Още в събота кмета на Димитровград Иво Димов бе на мястото на бедствието заедно с бившия икономически министър Делян Добрев и Владимир Митрушев. Тримата осигуриха подслон, храна, завивки и вода на хората с наводнени домове.
В наводненото село бяха представители и на отговорните държавни институции. В кризисния щаб бе и служебния вътрешен министър Йордан Бакалов.
Докато този жест на човешките възможности бе в разгара си, в неделя вечер Стефан Димитров бе засечен да се вихри на хоро на събор в село Брод.
Хорото бе венец на безхаберието му към случващото се в общината.
След като вече беше свикан кризисен щаб в събота заради откъснатото от света село Странско, в което бяха заляти над 20 къщи, Стефан Димитров участваше в тържество по случай Съединението, в друг наводнен димитровградски квартал "Черноконово".
Там Димитров обясни гордо как държавата неглижира провинциалните райони.
Политическата активност на Димитров никак не е случайна. Той е поставен на второ място в листата на Реформаторския блок в Хасково. За целта той откри с бляскава церемония бляскав офис на коалицията в присъствието на водача на листата Станислав Иванов, който е син на обвития се печална слава кмет на града Георги Иванов, който дълго време бе обект на прокурорски проверки.


