BG EN

ЕКСКЛУЗИВНО! Разкриха самоличността на терориста от "Рейна"!

НАЙ-ВАЖНОТО

ЕКСКЛУЗИВНО! Разкриха самоличността на терориста от "Рейна"!

69226
на 03.01.2017
ЕКСКЛУЗИВНО! Разкриха самоличността на терориста от Рейна!
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Терористът от „Рейна“ е уйгурски турчин, съобщават истанбулските медии, позовавайки се на полицейска информация. Името му не се съобщава.

препоръчано

Той е пристигнал в Турция през ноември 2016 година заедно със съпругата си и двете им деца. Уставили са се в град Коня.  Семейството му вече е задържано, съобщава "Родопи 24".

 

Уйгурите са тюркска народност, обитаваща Северозападен Китай (най-вече Синдзян-уйгурския автономен регион, познат още и като Източен Туркестан или Уйгуристан), където те са преобладаваща етническа група, наред с китайците) и съседните части на Узбекистан, Казахстан и Киргизстан. Отделна група уйгури живее Южен Китай, провинция Хунан. Друга малка група (ок. 10 000 души) обитава провинция Гансу под името югури. Наред с тюркутите, уйгурите са един от най-големите и устойчиви тюркски народи в Централна Азия.

 

Междувременно бяха разпространени нови видеозаписи с терориста - площад "Таксим", търговската улица "Бейоглу", търговския квартал "Лалели". На един от тях той се снима на площад "Таксим", но и прави видео, което сякаш иска да покаже на други хора. Не е изключено да е готвел да нападне хилядното множество на площада в новогодишната нощ, но полицията отмени празненствата.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Бащата на Сияна: Потресен съм, че съдът пусна срещу 5000 лв. убиеца на полицая Георги. Когато караш с 60 км над ограничението, това си е живо убийство (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Бащата на Сияна: Потресен съм, че съдът пусна срещу 5000 лв. убиеца на полицая Георги. Когато караш с 60 км над ограничението, това си е живо убийство (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК