BG EN

Експерт: Бележим ръст на чуждите инвестиции, затова спомага политическата стабилност

Икономика

Експерт: Бележим ръст на чуждите инвестиции, затова спомага политическата стабилност

7118
на 27.02.2018
Експерт: Бележим ръст на чуждите инвестиции, затова спомага политическата стабилност
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Към този момент отчитаме ръст на чуждестранните инвестиции от 37% сравнен с 2016 г. Тогава беше дъното. В голяма степен се отрази политическата криза тогава, инвеститорите започнаха да гледат други райони.

препоръчано

До средата на 2017 г. държавата е застанала зад 8 крупни проекта. До септември месец вървяхме паралелно с изоставането от 2016 г., но с политическата стабилност само за 3 месеца държавата е застанала зад 23 инвеститори. Това каза по Нова телевизия изпълнителният директор на Българската агенция за инвестиции Стамен Янев.

"Имаме навлизане на сериозни чуждестранни инвеститори. В първите дни на тази година отчетохме влизането на голяма турска фирма, която работи като първи доставчик на части за фарове на „Мерцедес”, името на инвеститора ще запазя в тайна", заяви още Янев.

Той коментира и темата, че може би в България липсват големите български инвеститори. Според него, това не било така: "Не възприемам, че нямаме големи родни инвеститори. В последните години бележим ръст на големи сделки на създадени от българи IT компании, които се изкупуват от чуждестранни фирми". 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Прочетете топ хороскопа на Алена за 13 декември - Овните се радват на успехи, Девите да бъдат предпазливи САМО В ПИК: Прочетете топ хороскопа на Алена за 13 декември - Овните се радват на успехи, Девите да бъдат предпазливи
ПИК TV x
Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО) Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО)
ново
Днес: 10
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК