BG EN

Експерт: Здравната ни система остана най-нереформираната

ЧАС ПИК

Експерт: Здравната ни система остана най-нереформираната

6066
на 29.12.2014
Експерт: Здравната ни система остана най-нереформираната
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

За здравеопазването няма политически оттенък, така че би следвало то да е приоритет за абсолютно всички политически партии. Надявам се те да намерят консенсус по важните теми за страната. Това каза д-р Станимир Хасърджиев, председател на Националната пациентска организация пред агенция "Фокус".

„Партиите могат да се карат за министерства, за „Южен поток” и всякакви други неща, но когато става въпрос за здравето на гражданите, не би трябвало да има каквито и да било спорове. Надявам се, че всяка една от политическите партии представени в парламента, ще прояви отговорност и ще направи най-доброто за собствените си граждани”, заяви д-р Хасърджиев.

Според него държавата е голям длъжник на своите граждани. „Здравната ни система остана най-нереформираната, а здравеопазването ни стана най-скъпо и недостъпно, спрямо всички останали европейски държави. Политиците са особено голям длъжник и се надявам да се издължат към собствените си граждани”, каза още председателят на Националната пациентска организация. 

препоръчано
Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Бащата на Сияна: Потресен съм, че съдът пусна срещу 5000 лв. убиеца на полицая Георги. Когато караш с 60 км над ограничението, това си е живо убийство (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Бащата на Сияна: Потресен съм, че съдът пусна срещу 5000 лв. убиеца на полицая Георги. Когато караш с 60 км над ограничението, това си е живо убийство (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК