BG EN

Експерт от НОИ отсече: Няма промяна във формулата на изчисление на пенсиите

Животът днес

Експерт от НОИ отсече: Няма промяна във формулата на изчисление на пенсиите

20588
на 20.03.2019
Експерт от НОИ отсече: Няма промяна във формулата на изчисление на пенсиите
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Няма промяна във формулата на изчисление на пенсиите. Това каза по Нова телевизия Ася Гонева, която е член на Надзорния съвет на НОИ.

препоръчано

"Преди влизането  в сила на тази промяна на изчисление на индивидуалния пенсионен коефициент, а не промяна на формулата. Формулата си е същата – има среден осигурителен доход в системата, вашия индивидуален пенсионен коефициент, има вашия конкретен стаж”, обясни тя.  

Данните са неправилно интерпретирани беше категорична тя. "От тези около  68 хиляди, които са получили писма през 2018 година, че навършват пенсионна възраст, една огромна част от тях въобще няма да бъде засегната от новото законодателство.  Говорим за индивидуален коефициент, което не винаги е вярно за някакво намаление на пенсията. Второ – вече има уточнение между Надзорния съвет, министерството, НОИ, да наблюдаваме този процес, за да видим дали ще има някакво негативно отношение".

"Няма оценка на въздействието, която да може да бъде направена предварително защото аз мога да съм придобива право на пенсия, но не съм длъжна да го реализирам. Така  могат да трупам още стаж и никога не може да разберете какво ще се случи с моята пенсия заради тази промяна”, поясни още Ася Гонева.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Цветанка Андреева разкрива кои са първите успехи и провали на властта: Задават се тревожни дни и сериозни предизвикателства (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Цветанка Андреева разкрива кои са първите успехи и провали на властта: Задават се тревожни дни и сериозни предизвикателства (ВИДЕО)
ново
Днес: 100
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК