BG EN

Експерт: Очаква се петролът да се задържи на цени 50-60 долара за барел до края на годината

СВЕТЪТ ДНЕС

Експерт: Очаква се петролът да се задържи на цени 50-60 долара за барел до края на годината

2468
на 23.01.2015
Експерт: Очаква се петролът да се задържи на цени 50-60 долара за барел до края на годината
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Смъртта на саудитския крал Абдулла няма да повлияе силно на петролните котировки, но има обективни предпоставки петролът да започне да се стабилизира, смята икономистът от рейтинговата агенция „Стандарт енд Пуърс” Сатям Пандей, предаде Фокус, позовавайки се на  РИА Новости.
„Както виждаме, пазарът на петрол започва да се възстановява, но много бавно. Никой, разбира се, не говори за цена от 80-100 долара за барел, а по-скоро за 60-70 долара”, каза той на брифинг в Ню Йорк. По думите му, „смъртта на саудитския крал няма да повлияе много на пазара”.
„Ако гледаме фючърсите, а не спотовете, ще разберем, че пазарът очаква до края на 2015 г. цените на петрола да останат от 50 до 60 долара за барел”, допълва той.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ГРОЗНИ СЦЕНИ! Манол Пейков изтрещя, заля с вода квестор - изгониха го от залата (ВИДЕО) ГРОЗНИ СЦЕНИ! Манол Пейков изтрещя, заля с вода квестор - изгониха го от залата (ВИДЕО)
ново
Днес: 83
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК