BG EN

Експерти с мрачна прогноза след изборите в Германия: Преговорите за правителство ще продължат до Коледа

ЕС

Експерти с мрачна прогноза след изборите в Германия: Преговорите за правителство ще продължат до Коледа

30055
на 25.09.2017
Експерти с мрачна прогноза след изборите в Германия: Преговорите за правителство ще продължат до Коледа
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

„Крайнодясната партия „Алтернатива за Германия” е изключително разнородна. Не всички нейни членове отговарят на профила на радикалистите. Един от лидерите, например – Алис Вайдел, е хомосексуална. Тя и партньорката й от Шри Ланка отглеждат децата си в Швейцария”. Така бившият кореспондент на БНТ в Берлин и член на СЕМ Мария Стоянова коментира пред Нова телевизия формацията, която вече е трета политическа сила в Германия.

препоръчано

Според Стоянова „ежедневният популизъм в Европа не може да се сравнява с настоящото положение в Германия”.
Журналистът прогнозира, че преговорите за съставяне на управленска коалиция вероятно ще продължат до Коледа.

„Резултатът от изборите показва, че умерените партии дават назад. А санитарният кордон, които се образува около крайнодесните организации, е в състояние да ги радикализира още повече”. Такова мнение изрази социологът Първан Симеонов.

Според него гласувалите за „Алтернатива за Германия” „не са нямащите, а онези, които чувстват, че е застрашено тяхното имане”.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПИК TV! Йотова насмете Божо Божанов: Не сме се събрали на маса. Хайде малко повече уважение (ОБНОВЕНА) ПИК TV! Йотова насмете Божо Божанов: Не сме се събрали на маса. Хайде малко повече уважение (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 119
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК