ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Бивш футболен съдия, оглавявал футболната федерация в Гватемала, стана първият осъден в рамките на американско разследване за корупция във ФИФА, предаде ББС, цитирани от Фокус.
Ектор Трухильо призна, че е получил подкуп от близо 200 хиляди долара от компания за спортен маркетинг. Той е признал, че е искал подкупи в замяна на медийните права за мачове от квалификациите на Гватемала за Световната купа. Трухильо бе осъден на осем месеца затвор.
САЩ започна разследването си през май 2015 г., в рамките на което бяха повдигнати обвинения срещу десетки служители на ФИФА в Централна и Южна Америка. Голяма част от обвиненията включват подкупи около организирането на регионални турнири и квалификации за Световната купа.


