ЕКШЪН В ПИК TV: Юбилейният "ПИК мастърс" 2019 има своите нови шампиони - след оспорвана битка победителите са... (ОБНОВЕНА/СНИМКИ)

СПОРТЪТ ДНЕС

37036
на 07.07.2019
ЕКШЪН В ПИК TV: Юбилейният ПИК мастърс 2019 има своите нови шампиони - след оспорвана битка победителите са... (ОБНОВЕНА/СНИМКИ)

Приключи решителната битка на 5-тото юбилейно издание на "ПИК мастърс" на кортовете на Националния тенис център, където се събра тенис елитът на София. Десетките участници на престижния турнир от двата дни аплодираха на живо заедно със зрителите на ПИК TV екшъна на кортовете, където се проведе истинска мъжка битка. Първото място и награда от 1000 лв. си оспорваха Росен Владимиров и партньорът му Милен Германов срещу силната двойка на Стефан Новков и Габриел Евтимов.

След оспорвана битка Новков и Евтимов спечелиха юбилейния турнир на "ПИК мастърс" с 9:3 гейма.

"Имаше много двойки, които бяха обиграни. Успехът дойде много трудно. Играем за първи път заедно, затова ни беше трудно да се стиковаме. Успяхме да заиграем все по-добре и така достигнахме до финала", коментира след победата Габриел Евтимов.

Двамата дори загатнаха с усмивка, че обмислят да станат професионална двойка.

"Все по-добри участници идват на "ПИК мастърс". Турнирът е блестящ, организацията е впечатляваща. Благодарим на ПИК и на всички спонсори", коментира Стефан Новков.

"Пожелавам на всички зрители да са живи и здрави. Нека спортуват повече и да играят тенис, защото това е страхотен спорт", заключиха двамата победители.

През двата дни на "ПИК мастърс" политици, бизнесмени, дипломати и още куп личности с изявени тенис умения показаха класа на кортовете на Националния тенис център в Борисовата градина.

21 двойки стартираха в голямата надпревара, която се провежда на клей. Тандемите бяха разделени в 7 групи. Победителите от всяка се класираха за четвъртфиналите, а Топ 8 се допълни от двойката завършила на второ място в групите с най-добри показатели.

Сред популярните участници на "ПИК Мастърс" тази година са имена от политиката и обществения живот като: депутата от БСП Янаки Стоилов, кмета на Банкя Рангел Марков, режисьора Жоро Торнев, художника Божидар Димитров, бизнесмена Любомир Павлов, есксъпругата на Божидар Лукарски - Ива Йорданова, юриста Атанас Семов.

Каузата и този път е благотворителна - всички събрани средства от входните такси за участие и спонсорите след раздаване на наградния фонд ще отидат за развитието на детски школи по тенис в България.

Призовете са повече от солидни, особено за ниво - аматьорски тенис, уикенди за двама в петзвездният комплекс Роял Касъл Дизайн & СПА Елените, както и парични премии с фонд от 2000 лв. 1000 лв. отиват за двойката шампион, 600 лв. - за второ място и 400 - за трето. Награди тази година са предвидени за всеки състезател, помогнал за благотворителната кауза.

Турнирът се проведе и с подкрепата на фонда за управление на земеделски земи "Агрион", комплекс Роял Касъл Дизайн & СПА Елените", гръцки ресторант "Келари" и "Рефан".