ЕКШЪН В ПЛОВДИВ! Полиция и Бърза помощ пред дома на бабата с 30-те котки, изземват й ги
Природозащитници бранят животните на 86-годишната Тонка Гонева, тя пък припада
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Абсолютен екшън се разиграва в момента в Пловдив. Десетина полицаи помагат на частен съдебен изпълнител Мариана Обретенова да изведе принудително котки и кучета от къща в центъра на ул. "Дондуков"7 А. Пред портата природозащитници организираха импровизиран митинг.
"Аз съм упълномощен от Закона за защита на животните да упражнявам публичен контрол. Пускането на котките е жестокост! Представителите на Зооветеринарния комплекс могат да участват само , когато се отнемат животни в полза на държавата. Те не са слуги на съдебния изпълнител", каза Георги Сербезов, който е председател на Дружество за защита на животните.
Пред входа на къщата да се събрали съседи, повечето от които се оплакват от денонощния тормоз, мръсотията, миризмата на котките и лаенето на кучетата.
Котките трябва да бъдат изведени от жилището на 86-годишната Тонка Гонева, която е на легло. Двете й дъщери в апартамента им на първия етаж са отглеждали 30 котки и три кучета. За животните има изпълнителен лист да бъдат изведени. Днес обаче жените казаха, че вече са подарили животните.
Мариана Обретенова с полицаи влезе в двора и в къщата, а Баба Тонка като я видяла, започнало да й прилошава. Извикана е и Бърза помощ, като лекар ще прегледа бабата.


