Екшън! "Левски" класически срещу "Ботев", двама изгонени в лютата битка на терена в "Коматево"

10832
на 23.11.2014
Екшън! Левски класически срещу Ботев, двама изгонени в лютата битка на терена в Коматево

Гонзо и Вили Вуцов почти се сбиха

"Левски" разби с 3:0 "Ботев" в Пловдив в дерби от 16-ия кръг на "А" група. Роман Прохазка отбеляза първото попадение в 64-ата минута, а Георги Сърмов удвои в 79-ата, а Мигел Бедоя оформи крайния резултат две минути преди края на мача. В 44-ата минута "канарчетата" останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на Божидар Васев. Численото равенство бе възстановено в 53-ата минута, когато резервата Луис Педро получи пресилен директен червен картон. Веднага след това Георги Иванов-Гонзо и Вили Вуцов побесняха и едва не се сбиха край тъчлинията.

"Сините" можеха да поведат още във 2-ата минута, когато далечен удар на Георги Сърмов рикошира във външната страна на гредата и излезе в аут. В 8-ата минута Йордан Христов проби отдясно и центрира, неразбирателство в отбраната на гостите върна топката в капитана на "канарчетата", но и вторият му опит за подаване бе отразен от Пламен Илиев. В следващите минути играта бе напълно равностойна, но поредна грешка в защитата на столичани доведе до положение пред Илиев. Лъчезар Балтанов измъкна топката от бранител в синьо, въпреки че останаха съмнения за нарушение, кълбото попадна в Цветелин Чунчуков, който стреля веднага, но вратарят на гостите показа добър рефлекс и спаси. В 25-ата минута Валери Домовчийски отбеляза гол, но преди това бе отсъдена засада, а нападателят дори получи жълт картон заради отиграването си след съдийския сигнал. В 33-ата минута Иван Цветков получи правото да изпълни свободен удар от удобна позиция пред границата на наказателното поле, но стреля над вратата. Две минути след това Аниете бе изведен сам срещу Адам Стаховяк, но тръгна встрани от вратата и бе блокиран от полския страж. Секунди преди края на първата част бранителят на домакините Божидар Васев получи втори жълт картон и пое преждевременно към съблекалните.

На почивката Георги Иванов извади от игра Пламен Димов и вкара на негово място Луис Педро с цел засилване на атаката. Велислав Вуцов пък замени Иван Цветков със защитника Радослав Терзиев. "Сините" натиснаха и в 49-ата минута бяха близо до гол, след като Стаховяк излезе неразчетено, но защитата се справи. Три минути по-късно "жълто-черните" отговориха с удар на Момчил Цветанов, но Илиев улови сигурно. В 53-ата минута столичани също останаха в намален състав. Луис Педро посегна с крак към вратаря Стаховяк, но го прибра преди да има съприкосновение. Реферът Стефан Павлов обаче показа директен червен картон, което предизвика гнева на хората в синьо. Футболистите на "Левски" обаче продължиха да атакуват и в 64-ата минута успяха да стигнат до гол. След изпълнение на фаул топката попадна в Домовчийски, който отправи остро центриране, Христов не можа да изчисти и Прохазка от няколко метра отбеляза. Малко след това словашкото крило можеше да реши всичко в мача, след като се освободи от опеката на съперник и излезе очи в очи със Стаховяк, но стреля високо в аут. В 75-ата минута Чунчуков имаше възможност да изравни, но я опропасти с много неточен изстрел. Четири минути по-късно Мигел Бедоя нахлу в наказателното поле и стреля, Стаховяк отрази, но при добавката Сърмов с безпощаден изстрел отбеляза второ попадение. Минути преди края Мигел Бедоя съвсем отчая "канарчетата" с трети гол.

"БОТЕВ" - "ЛЕВСКИ" 0:3

Голмайстори: 0:1 Прохазка 64, 0:2 Сърмов 79, 0:3 Бедоя 88

"БОТЕВ": 1 Адам Стаховяк, 3 Роман Инез, 37 Росен Колев, 11 Йордан Христов, 7 Мариян Огнянов, 16 Томаш Иршак, 17 Лъчезар Балтанов /69-Милен Гамаков/, 30 Божидар Васев, 77 Момчил Цветанов /75-Алекс Колев/, 19 Иван Цветков /46-Радослав Терзиев/, 23 Цветелин Чунчуков /89 Михаил Иванов, 2 Владимир Айтов, 18 Радослав Терзиев, 38 Милен Гамаков, 88 Кристиян Казаков,45 Наско Милев, 9 Александър Колев/

"ЛЕВСКИ": 23 Пламен Илиев, 14 Веселин Минев, 5 Борислав Стойчев, 35 Пламен Димов /46-Луис Педро/, 3 Аймен Белаид, 71 Пламен Крумов, 10 Мигел Бедоя, 7 Роман Прохазка, 8 Георги Сърмов, 20 Антонио Аниете /87-Божидар Краев/, 17 Валери Домовчийски /69 Стефан Велев/ /1 Кристиян Наумовски, 4 Мики Орачев, 12 Божидар Краев, 77 Стефан Велев, 8 Антон Огнянов, 21 Радослав Цонев, 11 Луис Педро/

Източник: sportal.bg

САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за вторник - Везните да не предприемат пътувания, Стрелците подложени на огромно напрежение САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за вторник - Везните да не предприемат пътувания, Стрелците подложени на огромно напрежение
ПЪРВО В ПИК TV! Депутатите спретнаха извънредно заседание по късна доба заради цените на тока - не събраха кворум (ОБНОВЕНА/ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК TV! Депутатите спретнаха извънредно заседание по късна доба заради цените на тока - не събраха кворум (ОБНОВЕНА/ВИДЕО)