ЕКШЪН ПРИЗОРИ: Делян Добрев измете пода на парламента с Асен Василев - изложи го какво е правил през нощта, докато 200 души гласуват бюджета (ВИДЕО)

ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Екшън се разрази в пленарна зала призори, час преди депутатите да приемат окончателно бюджета за 2025 г., видя ПИК.
Председателя на ресорната комисия Делян Добрев избухна срещу своя абонат Асен Василев, след като бившият министър на финансите взе да кокетничи като примадона от трибуната заради дълга, който правителството ще изтегли, за да може на насмогне на всичките разходи, наследени от негово време.
"Колеги, с това гласуване ако вие гласувете против намаляването на дълга, ще се разходват 7 млрд лева на българските по абсолютно непрозрачен начин, който не е описан в бюджета. Г-н Ангелов разбирам, че искате да откраднете от тези пари, но всеки в парламенат има право да знае и да гласува по съвет, а не по команда", заяви Василев, след като в продължение на часове отсъстваше от мястото си, докато депутатите търпеливо гласуваха член по член и параграф по параграф.
Този факт явно не беше убегнал на Делян Добрев и той само това и чакаше. Острието на ГЕРБ поиска процедура по начина на водене и помете съгражданина си от трибуната.
"Тук 200 души в тая зала стоим вече 18 часа. Асен Василев ходи и се наспа у тях, защото го няма поне от 8 часа, наспа се 8ч , доде тука и запона да иска мотивиране напредложение.. Хорат които си спят у тях не им давате права да излизат тука и да губят времето на народните представите".
Вижте още във видеото: