BG EN

"Ел Мундо": Стара тайна любов на Путин се шири с общата им дъщеря в тузарски имот в Монако

ГОРЕЩО
ТОП НОВИНАТА

"Ел Мундо": Стара тайна любов на Путин се шири с общата им дъщеря в тузарски имот в Монако

33436
на 13.03.2022
Ел Мундо: Стара тайна любов на Путин се шири с общата им дъщеря в тузарски имот в Монако
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Освен Алина Кабаева, смятана в Русия за любовница на Путин, която с 4-те им деца с швейцарски паспорти е надеждно приютена в Швейцария, руският президент има и друга извънбрачна дъщеря. Тя е от потайна сладострастна чистачка още от периода му в Санкт Петербург през 90-те, припомня Хави Колас от „Ел мундо“. Както и в случая с Кабаева, и за Светлана Кривоногих в Русия се носят слухове, а изданието, позволило си да напише за връзката, вече не работи в страната.

препоръчано

В бурната Русия от 90-те години на миналия век никой не забелязва красива и сладострастна чистачка, която почти за една нощ забогатява. Светлана Кривоногих е родена през 1975 г. и е израснала в общ апартамент – „комуналка“, в централния район „Гороховая“ на Санкт Петербург, който тогава все още се казва Ленинград.

Родителите й започват от нулата в града, след като се преместват от провинцията: майка й – от Ярославска област; и баща й – от Саратов. Животът не бил лесен, въпреки че имало и още по-мизерни семейства: майката си изкарвала прехраната с боядисване на къщи, а таткото пиел твърде много и умрял млад.

Те имали апартамент на улица „Дзержински“, кръстена на създателя на ЧК, предшественика на КГБ, службата, в която Владимир Путин започва работа в годината, в която е родена Светлана.

Главната героиня на тази история започва да следва икономика, но не помнят да са я виждали на дипломирането. Почиствала къщите, грижила се за майка си и с времето оставяла все по-малко социални следи и все повече финансови.

В края на 90-те години в квартала вече шушукали, че и двете жени имат богат благодетел, някой от градската управа. През 2000 г. тя придобива акции едновременно в няколко компании, включително и в „Банка Россия“, където си намерила работа малко преди това.

Късметът й се усмихвал. През септември 2003 г. е извършена тайна сделка. Мястото е мечта: Монако. Имотът, изключителен блок до луксозно казино. Разполага с две паркоместа, складово помещение и ползване на басейн в комплекс „Монте Карло Стар“.

Жилището тихо сменило собственика си, когато местен нотариус подписва сделката. Покупната цена: 3,6 милиона евро. От балкона Светлана вижда впечатляващото спортно яхтено пристанище на Монако с яхти, акостирали на слънце.

Мистериозната жена, на която има само няколко снимки, живее в анонимност до миналата година. Руското дигитално издание „Проект“ твърди, че сегашният президент на Русия е имал връзка със Светлана, преди да стане президент. И че и двамата имат момиче.

Кремъл отрече да знае нещо за историята в рамките на часове след публикацията на разследването. Няма обяснения, но има последствия. По-рано тази година разследващото издание, което направи разкритията, е обявено за „нежелана организация“ от руските власти. Сега на разследващите журналисти на „Проект“ е забранено да работят в Русия под заплаха от затвор. Но от чужбина те продължават дейността си.

Предполага се, че връзката на Путин (също от Ленинград) с Кривоногих започва през 90-те години на миналия век. Изданието няма почти никакви убедителни доказателства. То твърди, че е видяло акт за раждане, в който момичето на Светлана е идентифицирано като „дъщеря на Владимир“ от руското бащино име. Но Владимир е едно от най-популярните имена в Русия.

Разследващите са открили бордови записи, показващи, че поне един път двамата са пътували, седнали един зад друг, с един и същ полет Санкт Петербург-Москва. Това съвпадение е по времето, когато Путин все още беше ръководител на разузнавателната служба на ФСБ, наследник на КГБ.

По-късно той ще бъде министър-председател, а после ще изпълнява длъжността президент на страната. Политическата му кариера започва точно в Общинския съвет на Санкт Петербург.

Два източника, които не са идентифицирани в разследването, твърдят, че Светлана е била близка приятелка на Путин, но не дават повече информация. Друга следа: момичето, което наскоро навърши 18 години, има прилики с президента.

Покупката на имота в Монако става малко след като Светлана ражда. Сега двете с дъщеря й отново са в светлината на прожекторите по повод разследването на Pandora Papers, което включва около 600 медийни журналисти от цял ​​свят и се основава на изтичане на 11 милиона документи от 14 компании за финансови услуги.

Файловете са изтекли в Международния консорциум на разследващите журналисти и бяха пуснати в неделя. Путин не е посочен директно, но някои от сътрудниците му са свързани с тези активи в Монако. Говорителят на Кремъл Дмитри Песков в понеделник разкритикува изтичането като „до голяма степен неоснователен набор от твърдения“.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (НА ЖИВО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (НА ЖИВО)
ново
Днес: 71
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК