BG EN

Елвира Краснобаева: Търсехме вариант да живеем в Русия, не затварям вратата към България

ГОРЕЩО
Други спортове

Елвира Краснобаева: Търсехме вариант да живеем в Русия, не затварям вратата към България

39345
на 04.10.2024
Елвира Краснобаева: Търсехме вариант да живеем в Русия, не затварям вратата към България
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

"Доста е трудно решение, но то по принцип няма нищо общо с федерацията по художествена гимнастика. Има друга причина - по семейни обстоятелства се местим. Истината е, че ще се състезавам за Армения. Трябваше ни вариант, в който да можем да живеем в Русия, и го намерихме – ще живея и тренирам в Русия, но ще представям Армения. Решението ми не е свързано с финансови въпроси, както и с това, че не отидох като титуляр на олимпийските игри в Париж", това сподели Елвира Краснобаева, цитирана от БНР. 

препоръчано

Преди два дни с пост в социалните мрежи тя обяви, че сменя националността си. Управителният съвет на Българската федерация по художествена гимнастика извади гимнастичката от националния отбор, спря финансирането й, обяви, че тя дължи финансови компенсации на централата и й забрани да използва направените до момента музики и композиции. Родената в Русия гимнастичка заяви, че в момента не тренира. Планира да започне подготовка следващата седмица, когато вече ще е напуснала България.

„В момента не тренирам. Смятам да започна подготовка следващата седмица. Готова съм да започна всичко отначало. Сега ще трябва да работя още повече, за да направим новите съчетания и да ги изработя, колкото се може по – бързо. Вече знам и с коя треньорка ще продължа да работя, но все още не мога да кажа името й", добави тя.

По отношение реакцията на досегашната й треньорка Светлана Юриевна, Краснобаева сподели:

„Госпожата също доста трудно преживява моето решение, защото с нея сме работили много, но няма какво да направим. Има такива ситуации в живота. Всички трябва да се успокоим малко. Искам да остана в добри отношения с всички. Не искам конфликти. Искам всичко да е наред, защото сме хора. Това са абсолютно нормални неща. Много съм благодарна на всички треньори и хора за подкрепата им. Аз не я затварям вратата към България, защото никой не знае какво ще се случи. Може да се върна да живея тук след време“.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 юни - Стрелците могат да увеличат приходите си, Козирозите разкриват неподозирани възможности САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 юни - Стрелците могат да увеличат приходите си, Козирозите разкриват неподозирани възможности
ПИК TV x
СТАНАХА ЗА СМЯХ! Разкриха култов диалог между Костадинов и Киро в пленарна зала (ВИДЕО) СТАНАХА ЗА СМЯХ! Разкриха култов диалог между Костадинов и Киро в пленарна зала (ВИДЕО)
ново
Днес: 86
горещо
hot
най-четени новини в момента