BG EN

Ембаргото върху храните грозяло Русия със скок на цените на храните

ЧАС ПИК

Ембаргото върху храните грозяло Русия със скок на цените на храните

2811
на 09.10.2014
Ембаргото върху храните грозяло Русия със скок на цените на храните
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

През зимата руснаците ги очаква нов скок в цените на хранителните продукти, предизвикан от ембаргото върху храните, пише руският вестик „Независимая газета”, цитирайки изказване на експертите от рейтинговата агенция Standard&Poor’s (S&P), съобщи "Фокус".

препоръчано

Отрицателният ефект от ембаргото може да бъде частично смекчен само с увеличаването на обема на вътрешното производство и вноса на стоки от страни, които не са наложили санкции срещу Русия.
Друг фактор за покачването на цените на хранителните продукти е отслабването на рублата, поради което дори и алтернативните доставки от други страни не правят храната по-достъпна за гражданите. 

Все пак, въпреки очаквания зимен скок на цените, анализаторите на S&P прогнозират в края на 2014 г. забавяне на инфлацията в Руската федерация - до 7,5%. За сравнение, в края на септември инфлацията в страната превиши 8% на годишна база. Това заяви министърът на икономическото развитие Алексей Улюкаев. Според септемврийските данни на Росстат, инфлацията на хранителните стоки е надвишила 11% на годишна база. 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Станислав Анастасов взриви трибуната с шокиращи разкрития за Жоро Кандев: Искаше аз да го направя главен секретар на МВР! Да каже ял ли е шалтаци от баща си и познава ли фамилията Скендерови (ВИДЕО) Станислав Анастасов взриви трибуната с шокиращи разкрития за Жоро Кандев: Искаше аз да го направя главен секретар на МВР! Да каже ял ли е шалтаци от баща си и познава ли фамилията Скендерови (ВИДЕО)
ново
Днес: 75
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК