ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Един от шефовете на ЦСКА Емил Костадинов е твърдо против създаването на нов клуб. Както вече писахме, той подаде молба за напускане, тъй като не е съгласен със случващото се на "Армията".
"Не мога да приема факта, че ЦСКА ще бъде закрит. По този начин ще бъдат изтрити историята, успехите, титлите, които са спечелени. Няма да ги има победите, които постигнахме по мое време с Ицо, Любо и другите. Няма да ги има и победите на предишните поколения - не само в България, но и в Европа.
"Категорично съм против сформирането на новото дружество ЦСКА 1923 АД, както и на купуването на друг клуб, от който новият ЦСКА ще се сдобие с лиценз за А група.", заяви още той.
"Най-добрият вариант е ЦСКА да не фалира. Настоящият клуб може да бъде спасен чрез оздравителен план, в който да се включат богатите фенове на ЦСКА, хора с възможности. Доколкото знам дълговете са около 12-13 милиона лева. Това не е огромна сума и не може да буди притеснения за фалит. Вижте на Запад как е. И там големите клубове имат дългове.
"Марката ЦСКА струва много повече и тя трябва да бъде спасена, а не да я затриваме или да правим някакъв нов клуб, който да искаме да припознаем в Европа.", продължи той.
"Не съм участвал в преговорите с Гриша Ганчев. Ако някой като него иска да помогне на ЦСКА, според мен трябва да влезе в настоящия клуб, а не да се създават други дружества", допълни Емо.


