BG EN

Емир Костурица стана съветник на Милорад Додик

Балкани

Емир Костурица стана съветник на Милорад Додик

8440
на 13.03.2019
Емир Костурица стана съветник на Милорад Додик
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Световноизвестният режисьор Емир Кустурица е назначен за съветник на члена на Тристранното председателството на Босна и Херцеговина Милорад Додик, съобщава електронното издание на македонския вестник „Независен“, като подчертава, че по този начин Додик изпълни едно от предизборните си обещания, пише "Фокус".

препоръчано

След като медиите открито критикуваха Председателството заради това, че не обяви публично имената на новоназначените съветници, имената им бяха публикувани на официалната страница на институцията. 
С назначаването си на поста съветник Кустурица е „упражни правото си да получава месечно около 2100 конвертируеми марки (около хиляда евро) от джобовете на гражданите на Босна и Херцеговина, в съответствие със Закона за заплатите в институциите“.
В кабинета на Додик има 11 съветници и един началник на щаба, но все още липсва информация за четирима от избраниците му. 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Журналистът Валери Тодоров удари рамо на Радев за ветото върху санкциите срещу руския патриарх: Няма да има справедлив мир в Украйна (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Журналистът Валери Тодоров удари рамо на Радев за ветото върху санкциите срещу руския патриарх: Няма да има справедлив мир в Украйна (ВИДЕО)
ново
Днес: 118
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК