"Емиратс" празнува абсурден успех на Арсенал

11236
на 31.07.2017
Емиратс празнува абсурден успех на Арсенал

Седмица преди първия си официален мач за новия сезон Арсенал успя да спечели турнира Emirates Cup, на който беше домакин. Вчера пред близо 60 000 зрители на “Емиратс” тимът на Арсен Венгер загуби с 1:2 от Севиля, но предишния ден надви Бенфика с 5:2. Според правилата на надпреварата за успех се дават по 3 точки, както и по 1 точка за всеки отбелязан гол. Така лондончани финишираха с 9 пункта, колкото събраха и испанците след победата си с 1:0 над РБ (Лайпциг) в събота, а и головата ралика на съперниците се оказа еднаква. Арсенал обаче триумфира като краен победител, защото има предимство в броя отбелязани попадения - 6 срещу 3 за Севиля, предава Спортал. Парадоксалното е, че севилци единствени спечелиха и двата си мача, но не взеха купата.

Анхел Корея откри за андалусци в 49-ата минута, но в 62-ата новото попълнение на домакините в атака Александре Лаказет реализира дебютния си гол на “Емиратс”, но малко след това напусна с лека травма. Стивън Н’Зонзи обаче върна преднината на гостите в 69-ата минута и те успяха да я задържат до края.

Следващата неделя “топчиите” излизат срещу Челси в мача за Къмюнити шийлд, а седмица по-късно започва и шампионатът.

В другата среща от Emirates Cup вчера Лайпциг надви Бенфика с 2:0.

САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за втория ден на май - Раците си печелят врагове, трудности очакват Девите САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за втория ден на май - Раците си печелят врагове, трудности очакват Девите
Любен Дилов пред ПИК TV: Уж реномираната кантора на Лена е произвела дърводелско изделие за Корал?! Все едно да обереш къща и да си изпуснеш личната карта вътре (ВИДЕО) Любен Дилов пред ПИК TV: Уж реномираната кантора на Лена е произвела дърводелско изделие за Корал?! Все едно да обереш къща и да си изпуснеш личната карта вътре (ВИДЕО)