BG EN

ЕНЕРГИЙНИ ЕКСПЕРТИ: Все повече ще се говори за "Газпром", защото влизаме в цикъл на избори. Важни са не цените, а сигурните доставки

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

ЕНЕРГИЙНИ ЕКСПЕРТИ: Все повече ще се говори за "Газпром", защото влизаме в цикъл на избори. Важни са не цените, а сигурните доставки

5812
на 15.08.2022
ЕНЕРГИЙНИ ЕКСПЕРТИ: Все повече ще се говори за Газпром, защото влизаме в цикъл на избори. Важни са не цените, а сигурните доставки
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Дали ще има газ - зависи от подхода и мениджмънта. Има колебание и се надявам, че разумът ще надделее над политическото говорене. Това каза енергийният експерт Васко Начев пред Би Ти Ви.

препоръчано

Все повече ще се говори за "Газпром", защото няма как да се случи тяхна доставка. Това е политическо говорене, каза Начев.

Газ има. Около Европа има. Въпросът е, че няма достатъчно инфраструктура, която замени доставките от "Газпром". Слотовете в Ревитуса са заети до следващата година. "Булгаргаз" няма нито един заявен слот. До момента получаваме само руски газ през техни проксита, които са заявили терминали и тръби, обясни Валентин Николов, бивш шеф на БЕХ и АЕЦ "Козлодуй". 

Трябва да спрем да говорим за цена, а за сигурност на доставки. От 1 октомври влиза най-ниската цена за България на целия европейски пазар, каза Васко Начев. Според него само подготовката на дългосрочните договори отнема между 9 и 12 месеца.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Харизанов пред ПИК TV: Трудното предстои за Радев. Сегашните му съюзници са му донори на гласове на изборите (ВИДЕО) Георги Харизанов пред ПИК TV: Трудното предстои за Радев. Сегашните му съюзници са му донори на гласове на изборите (ВИДЕО)
ново
Днес: 106
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК