BG EN

Е.ОН отнесе рекордно висока глоба за надписване на сметки

ЧАС ПИК

Е.ОН отнесе рекордно висока глоба за надписване на сметки

8799
на 16.05.2014
Е.ОН отнесе рекордно висока глоба за надписване на сметки
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Германският енергиен гигант Е.ОН, който доскоро оперираше и у нас, отнесе рекордна глоба от 12 милиона паунда на Острова, където е най-голям доставчик на ток за населението.

Британските регулаторни власти са установили, че компанията е принуждавала гражданите да плащат по-високи сметки за ток, като за целта ги е примамвала с неясни условия и агресивни търговски практики. Към тези практики спадат предлагане на услугите по телефона и продажби по домовете, съобщава Би Би Си, цитирана от БГНЕС.

Е.ОН е злоупотребявал с доверието на гражданите в течение на три години от юни 2010 до декември 2013. Сумата от глобата ще бъде разпределена между 330 000 най-бедни клиенти на компанията. Пенсионерите, хората с увреждания и семействата с ниски доходи ще получат по 35 паунда.

През последните няколко години цените на тока във Великобритания станаха непосилни за много поданици на Нейно Величество. Някои по-бедни граждани и пенсионери са принудени да харчат значителна част от своите доходи за ток, което ги праща в графата "енергийни бедняци". Даже в най-студените месеци бяха регистрирани и смъртни случаи в резултат на измръзване.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК