Епично! Хуан Мартин дел Потро на четвъртфинал в Ню Йорк след обрат срещу Доминик Тийм

9259
на 05.09.2017

Аржентинецът Хуан Мартин дел Потро се класира за четвъртфиналите на последния за годината турнир от Големия шлем – Откритото първенство на Съединените щати по тенис.

В епичен сблъсък, продължил 3 часа и 35 минути, шампионът в турнира от 2009 година, който е поставен под №24 в схемата, победи шестият поставен Доминик Тийм от Австрия с 1:6, 2:6, 6:1, 7:6(1), 6:4.

Дел Потро наниза девет аса срещу пет за Тийм.

От 16 възможности за пробив в подаването на съперника аржентинецът успя в пет. Тийм имаше 12 шанса, като направи шест пробива, но това се оказа недостатъчно за крайния успех в мача.

За място на полуфиналите Дел Потро ще играе срещу победителя от мача между Роджър Федерер от Швейцария и Филип Колшрайбер от Германия.

Викат Бойко Рашков в комисията в парламента, която нищи ОПГ-то в Митниците! Хората на Слави: Това, което чухме от МВР, е скандално! Даваме договора с Боташ на българската прокуратура (ВИДЕО) Викат Бойко Рашков в комисията в парламента, която нищи ОПГ-то в Митниците! Хората на Слави: Това, което чухме от МВР, е скандално! Даваме договора с "Боташ" на българската прокуратура (ВИДЕО)