Ердоган за арменския геноцид: Каквото и да реши ЕП - ще влезе през едното ухо и ще излезе през другото!
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Турция ще пренебрегне позицията на Европейския парламент за масовото избиване на арменци в Османската империя през Първата световна война, заяви турският президент Реджеп Тайип Ердоган преди днешния дебат в ЕП по резолюция за събитията от 1915 г., предаде Ройтерс.
"Каквото и решение да вземат, то ще влезе през едното ухо и ще излезе през другото", заяви пред репортери Ердоган на летището в Анкара, преди да отпътува на официално посещение в Казахстан.
Вчера турският президент остро осъди изказването на папа Франциск, който в неделя определи като геноцид избиването на арменци в Османската империя през 1915 г. "Ако политиците или духовниците вършат работата на историците, тогава няма да се стигне до фактите, това ще бъдат само бълнувания", заяви Ердоган.


