BG EN

Ердоган направи сефтето на новото летище в Истанбул

Европа

Ердоган направи сефтето на новото летище в Истанбул

9990
на 22.06.2018
Ердоган направи сефтето на новото летище в Истанбул
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Турският президент Реджеп Ердоган направи вчера първо символично кацане на третото летище в Истанбул - един от големите проекти, които той изтъква в кампанията си за изборите в неделя, съобщава Франс прес.

препоръчано

Държавният глава кацна снощи на аеропорта, който трябва да бъде открит частично на 29 октомври, когато е националният празник на Турция.

"Ако е рекъл Аллах, нашето летище ще се превърне в марка, която ще стигне далеч отвъд нашите граници", заяви той при пристигането си в Истанбул след митинг в южния град Газиантеп.

Разположено на европейския бряг на Истанбул, близо до Черно море, това ще бъде "най-голямото летище в света" според Анкара със своите 67,5 милиона квадратни метра.

Ердоган допълни, че до 2023 г. то ще може да обслужва по 150 милиона пътници годишно.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си
ПИК TV x
В какъв контекст свършват приказките и започват ШАМАРИТЕ И ЮМРУЦИТЕ?! Надежда Йорданова от разградската самодейна полит-група на олигарха Иво Прокопиев е толкова безпомощна, че...(ВИДЕО) В какъв контекст свършват приказките и започват ШАМАРИТЕ И ЮМРУЦИТЕ?! Надежда Йорданова от разградската самодейна полит-група на олигарха Иво Прокопиев е толкова безпомощна, че...(ВИДЕО)
ново
Днес: 62
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК