BG EN

Ердоган одобри конституционните промени, 16 април е най-вероятната дата за референдум

Балкани

Ердоган одобри конституционните промени, 16 април е най-вероятната дата за референдум

9069
на 10.02.2017
Ердоган одобри конституционните промени, 16 април е най-вероятната дата за референдум
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Президентът на Турция, Реджеп Тайип Ердоган одобри конституционните промени в страната, които ще доведат до драстични промени на политическата система, включително преминаване от сегашната парламентарна система към изпълнителна президентска система, съобщава вестник Hurriyet.

Турският парламент изпрати конституционните промени за одобрението на държавния глава на 2 февруари – 12 дни, след като бяха приети от парламента, преминавайки прага от 330 гласа, за да бъдат гласувани на референдум.

Референдумът се очаква да бъде на 16 април.

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Какво се случва в Брюксел и Париж? (ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Какво се случва в Брюксел и Париж? (ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО)
ново
Днес: 40
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК