BG EN

Ердоган подписа мюфтиите да могат да сключват граждански брак

СВЕТЪТ ДНЕС

Ердоган подписа мюфтиите да могат да сключват граждански брак

5655
на 04.11.2017
Ердоган подписа мюфтиите да могат да сключват граждански брак
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Турският президент Реджеп Тайип Ердоган подписа спорния закон, който позволява на мюфтии да извършват ритуали за сключване на граждански брак, предаде Франс прес.

препоръчано

Тази мярка на правителството, която бе приета миналия месец от парламента, бе публикувана официално днес, след като Ердоган сложи подписа си в четвъртък. С това законът влиза в сила.

Законът позволява на мюфтиите - служители, назначавани от държавната Дирекция по религиозните въпроси /Диянет/, да изпълняват церемонии по сключване на граждански брак, които преди това се изпълняваха само от общински служители.

Турция е предимно мюсюлманска страна, но официално е светска държава според конституцията от 1923 г. и този закон е предизвикателство за секуларния характер на държавата.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 14 декември - пътуване ще се отрази освежаващо на Везните, успехът е със Скорпионите, които работят през почивния ден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 14 декември - пътуване ще се отрази освежаващо на Везните, успехът е със Скорпионите, които работят през почивния ден
ПИК TV x
Преди концерта на Род Стюарт: Рафи сменя гума на политик Преди концерта на Род Стюарт: Рафи сменя гума на политик
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК