BG EN

ЕС и САЩ преговарят по споразумение за споделяне на защитени лични данни

СВЕТЪТ ДНЕС

ЕС и САЩ преговарят по споразумение за споделяне на защитени лични данни

3124
на 09.05.2015
ЕС и САЩ преговарят по споразумение за споделяне на защитени лични данни
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Европейският съюз и САЩ са близо до приключването на преговорите по споразумение за споделяне на защитени лични данни за целите на правоприлагащите органи, като разследване на тероризъм, съобщава Reuters, позовавайки се на запознати с темата източници. 
Двете страни преговарят от 2011 година по т. нар. „протекционно споразумение“, което ще защитава обмена на лични данни между полицейските и правосъдни органи при разследвания, както и между компании и правоприлагащите служби. Преговорите бяха затруднени от липсата на право на европейските граждани, които не живеят в САЩ, да се жалват пред съдилищата в Съединените щати, ако смятат, че с данните им е злоупотребено, каквото право в ЕС имат американските граждани. 
ЕС непрестанно настояваше, че докато не бъде заложено такова „право на съдебна защита“ в закон, споразумението не може да бъде подписано. Защитата на личните данни в САЩ е източник на безпокойство у ЕС, след като бившият сътрудник на Агенцията за национална сигурност Едуард Сноудън разкри обширните американски програми за следене, включвали и европейски граждани.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Доц. Стойчо Стойчев пред ПИК TV: Търсенето на служебен премиер и кабинет са част от предварително готов сценарий (ВИДЕО) Доц. Стойчо Стойчев пред ПИК TV: "Търсенето" на служебен премиер и кабинет са част от предварително готов сценарий (ВИДЕО)
ново
Днес: 110
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК