BG EN

ЕС отпуска още 43 милиона евро за сирийските бежанци в Ливан

ЕС

ЕС отпуска още 43 милиона евро за сирийските бежанци в Ливан

5314
на 02.11.2015
ЕС отпуска още 43 милиона евро за сирийските бежанци в Ливан
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Европейската комисия съобщи, че отпуска още 43 милиона евро за сирийските бежанци в Ливан. Отбелязва се, че Ливан е подслонил 1,1 милиона сирийци и така бежанците съставляват една четвърт от ливанското население.

препоръчано

ЕК уточнява, че Ливан е приел най-много бежанци в света спрямо собственото си население и е на второ място по брой на подслонените сирийци след Турция. Отпуснатата днес сума ще послужи за подготовката на бежанците за зимата.

За тази година бюджетът на ЕС е предвидил общо 200 милиона евро допълнително за хуманитарна помощ за бежанците. От началото на сирийската криза европейският бюджет е отпуснал 4,2 милиарда евро за хуманитарна помощ, както и за подпомагане на икономиката.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО) Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО)
ново
Днес: 27
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК