BG EN

Ети Стефанова с бронз от европейското в Мамая

Други спортове

Ети Стефанова с бронз от европейското в Мамая

5851
на 07.06.2016
Ети Стефанова с бронз от европейското в Мамая
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Гросмайстор Антоанета Стефанова спечели бронзов медал на завършилото днес 17-ото европейско индивидуално първенство по шахмат за жени в Мамая (Румъния) с награден фонд 60 хиляди евро. 

Континенталната шампионката при дамите от 2002 година Стефанова победи Наталия Погонина (Русия) с белите фигури на 75-ия ход в партия от последния 11-и кръг на надпреварата и завърши с актив от 8,0 точки. Така тя заслужи пето отличие от европейски първенства след златото през 2002 година, сребърните медали през 2007 и 2011 година и бронза през 2004 година. 

Шампионка за първи път стана Анна Ушенина (Украйна) с 8,5 точки. Тя получи чек за 11 хиляди евро. Втора също с 8,5 точки, но с по-слаби допълнителни показатели, завърши Сабрина Вега Гутиерес, която за първи път в историята донесе медал за Испания от континенталния шампионат при жените. Тя взе 9 хиляди евро премия. 

Стефанова заслужи 7 хиляди евро от наградния фонд, който беше разпределен между първите 20 в крайното класиране. От другите българки Адриана Николова е 37-а с 6,0 точки, Елица Раева е 73-а с 5,0 точки, Нургюл Салимова е 90-а с 4,5 точки, а Цвета Галунова е 99-а с 3,5 точки.

препоръчано

 

 

 

Спортал

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 93
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК