ИЗВЪНРЕДНО: Драматично поражение за Гришо, в жестока битка - Димитров... (ОБНОВЕНА)

96150
на 25.04.2019

Григор Димитров загуби драматично с 1:2 сета от Николас Хари (Чили) в мач от третия кръг на АТП 500 надпреварата в Барселона. 6:2, 4:6, 6:7 (2) в отделните части.

Ето как се разви трилърът на корта:

Двубоят започна с пробив за Хари, след което последва брейк и за Григор - 1:1 гейма. Подаване за Гришо - 2:1 гейма в негова полза до първата почивка в спора. Димитров осъществи важен пробив за 4:2 гейма. Супер игра за Григор в частта, солидно подаване и 5:2. Брейк за 6:2 и 1:0 сета за "Прайм Тайм", какъвто е един от прякорите на българската звезда в мъжкия тенис Димитров.

Втората част също започна с пробив за Николас. След това чилиецът взе подаването си и поведе с 2:0 гейма. Гришо пък записа сервис-гейм за 1:2. Зададе се серия от геймове за подаващите като при резултат 4:3 Хари отрази точка за брейк и взе сервис-гейма си за 5:3. След това Григор парира няколко сетбола и намали изоставането си в сета - 4:5. Подаване за Николас и 6:4 в негова полза.

2:1 гейма за Димитров до първата почивка в решаващата трета част, без пробиви. 2:2, 3:2 за Гришо, отново без брейкове. В този момент заваля дъжд и метеорологичните условия наложиха продължително прекъсане на двубоя. Началото на мача, също така, бе забавено поради дъжд над корта.

След подновяването на играта в ключовия трети сет последваха нови 2 гейма без пробив - 3:3, 4:3 за Димитров. Серията от геймове за подаващите продължи - 4:4, 5:4, 5:5, 6:5, 6:6. Гръмогласна агитка подкрепи Гришо в срещата.

В решаващия тайбрек обаче Хари се наложи със 7:2 точки, така Григор отпадна по драматичен начин от надпреварата.

Гришо Димитров стартира директно от втория кръг на състезанието, като вчера записа успех с 2:1 сета срещу испанеца Фернандо Вердаско.

23-годишният чилиец Хари влезе в турнира като "щастлив губещ", но това не му попречи да изненада и поставения под номер 2 в надпреварата Александър Зверев с 3:6, 7:5, 7:6 (5), по-рано в състезанието. Николас в момента е под номер 81 в тенис-ранглистата.

Хари ще играе на 1/4-финалите с Данийл Медведев (Русия). Медведев е шампион при мъжете на сингъл на "София Оупън" 2019.

Викат Бойко Рашков в комисията в парламента, която нищи ОПГ-то в Митниците! Хората на Слави: Това, което чухме от МВР, е скандално! Даваме договора с Боташ на българската прокуратура (ВИДЕО) Викат Бойко Рашков в комисията в парламента, която нищи ОПГ-то в Митниците! Хората на Слави: Това, което чухме от МВР, е скандално! Даваме договора с "Боташ" на българската прокуратура (ВИДЕО)