Ето кой дава команда "Бой по президента"! Ето кой се изживява като Распутин на Нинова
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Предстоят ни отговорни парламентарни избори, на които ще трябва да избираме между два провалени модела на управление – на „ГЕРБ” и на „Продължаваме промяната”. Общото между тях са корупционните схеми, кръговете от фирми и посредници, некомпетентността и калинките в управлението, но и унизителният слугинаж във външната политика.
Затова днес на България е нужна алтернатива! И тя все още може да бъде БСП, ако изработи ясна, модерна и патриотична програма - за социална държава, здравна реформа, реални демогрфски мерки, обществен ред и сигурност, ръст на доходите, независима и балансирана външна политика.
Но вместо ръководството на БСП да гради мостове към социално мислещите хора, а партията, единна и мобилизирана, да стане авангард на българската левица, то се държи крайно неадекватно!? Защото медийните изяви на приближените на Нинова са като извадени от циклостил. Те цитират едни и същи опорки и избирателят може да се обърка, че предстоят президентски избори, а Румен Радев е „враг”, „предател”, „водач на вътрешната опозиция”, „реваншист”, „агент на ГЕРБ” и се кани да осъществи „военен преврат”???
Разбира се, нищо от това не е вярно, защото ген. Румен Радев два пъти стана президент на Република България с гласовете на българите, като почти 95% от социалистите дадоха своя глас за него. Мажоритарният избор на Румен Радев през 2016 г. вдъхна нов живот и рестарт за БСП и той поведе българския народ срещу порочното управление на ГЕРБ и Бойко Борисов. Президентът изпълни основните си предизборни обещания и днес е фактор за стабилност в България по време на тежка социално-икономическа, политическа и духовна криза.
Абсурдната и смехотворна опорка за опит за „военен преврат” е като приказка, с която да бъдат изпрани гузни съвести на политици, които само за 7 месеца излъгаха надеждите за промяна, предадоха своите избиратели, отрекоха се от „червените линии” и станаха смокинов лист на вредно управление - символ на тежка русофобия,посреднически схеми, търговия с оръжия за режима в Киев и колосални комисиони за бизнеса със смърт. Но явно за да се отклони вниманието от тази истина, най-лесно е да се издигне лозунгът „Бой по президента”, въпреки че за БСП няма и грам електорална полза от война срещу най-популярния български държавник!
Затова истините за тези медийни и политически издънки на БСП трябва да се казват на глас, а те си имат конкретно име - Калоян Методиев, който напоследък се изживява като социалистическия Распутин! Той е уволнен от президентската администрация (според негови колеги заради некомпетентност) и е началник-кабинет на бившия вицепремиер Нинова. Бил е лидер на СДС-Младежи и на дясната партия „Общество за нова България” и идейно няма нищо общо с Българската социалистическа партия. И въпреки това той с настървеност и реваншизъм говори от името на социалистите, без да е получил никакъв мандат от тях!)?
А за думите, изговорени в национален ефир, че се готви военен преврат, Методиев следва да носи морална, политическа, а и наказателна отговорност. Въпреки че случаят е много прост – обикновен реваншизъм, психясване и озлобление. Само че Методиев забърква БСП в личните си вендети, а партията и председателката не реагират!?
Рано или късно ще се търсят отговори за ролята на Методиев в Министерството на икономиката като „вицепремиер и министър в сянка”, като кадровик, назначавал „странни кадри” начело на ключови държавни предприятия, за ролята му на „идеолог в сянка” на БСП, въпреки че е чужд на идеите, морала и мисленето на социалистите.
Крайно време е програмата, посланията и политиките на БСП да се формират в легитимните структури на партията, с таланта и знанията на всички социалисти, а не на външни и нелегитимни центрове. Има една максима в политиката, която важи и за партиите! Затова нека идеите на БСП да се формират вътре в партията, а да се отстояват навън! Защото рискът е БСП да продължи с електоралния си срив и да се превърне в брошка на ревера на десни формации като ПП или ДБ.
Проф. Светлана Шаренкова