Ето кой е съперникът на ЦСКА в плейофите на Лига Европа

14580
на 25.09.2020

Базел ще бъде съперникът на ЦСКА София във финалния кръг за влизане в групите на футболния турнир Лига Европа. Швейцарците се класираха след трудна победа с 3:2 над кипърския Анортозис, макар още до 21-вата минута да водеха с 3:0. Силван Видмер и Самуеле Кампо дадоха преднина от два гола на Базел, а автогол на Ховханес Хампарцумян направи аванса на домакините класически.

Анортозис върна едно попадение преди почивката чрез Бранко Вргоч, но в началото на второто полувреме кипърците останаха с човек по-малко на терена след втори жълт картон на Торнике Окриашвили. Макар и с човек по-малко гостите в мача не спряха да търсят обрат и в 66-мата минута Гиорги Квилитая от дузпа намали за 2:3. Положението на Базел се влоши още в 88-ата минута след червения картон на Жулиан Фонмоос, но в оставащите малко минути до края Анортозис не успя да се добере до изравняване, информира БНР.

Мачът между Базел и ЦСКА е на 1 октомври в Швейцария.

ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV: Първи парламентарен контрол на служебното правителство - БСП питаха Главчев за Бузлуджа (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV: Първи парламентарен контрол на служебното правителство - БСП питаха Главчев за Бузлуджа (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА)