BG EN

Етър посреща Левски на осветление за половин милион

Футбол

Етър посреща Левски на осветление за половин милион

7033
на 10.10.2017
Етър посреща Левски на осветление за половин милион
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

За първи път след 18-годишна пауза „Етър“ (Велико Търново) ще приеме мач на осветление. „Болярите“ посрещат „Левски“ в неделя в мач от Първа професионална лига. За подобрението са платени почти половин милион лева от държавата.

препоръчано

В събота на митичния стадион „Ивайло“ бе пуснато захранването към новите трансформатори и трафопост „Спортист“ вече е под напрежение, съобщиха от ОП „Спортни имоти и прояви”.
48 часа трансформаторите ще работят на празен ход, а от понеделник започнаха 72-часовите проби, пише Sport-vt.com.

Първият мач на „Етър” на под прожекторите ще е именно срещу „Левски“. Осветлението става факт след проект, финансиран от Министерството на младежта и спорта, като обществената поръчка за възстановяването му бе спечелена от фирма за 411 000 лв. Стартът на работата бе на 17 август и поетия ангажимент е готова за 45 календарни дни.

Електрическото осветление на стадион „Ивайло” за първи път е изградено през пролетта на 1984 г., когато са поставени четирите огромни пилона край спортния комплекс. Първият мач, който „Етър” има удоволствието да играе на електрическо осветление, е на 8 май 1984 г., в който бие с 3:0 националния отбор на Малта.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 86
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК