BG EN

ЕЦБ призова гръцките банки да спрат да купуват емитирани от страната облигации

СВЕТЪТ ДНЕС

ЕЦБ призова гръцките банки да спрат да купуват емитирани от страната облигации

7954
на 25.03.2015
ЕЦБ призова гръцките банки да спрат да купуват емитирани от страната облигации
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Европейската централна банка (ЕЦБ) призова гръцките банки да спрат да купуват емитирани от Гърция облигации, тъй като това създава опасност за тяхната финансова стабилност. От ноември 2014 г.

препоръчано

ЕЦБ има задължение за надзор на европейските банки, поради което изразява загриженост за опасността балансите на гръцките банки да бъдат обхванати от активи с лошо качество, заяви анонимен източник от банката. Поради това ЕЦБ препоръча на банките да не увеличават рисковете. Вестниците "Файненшъл таймс" и "Уолстрийт джърнъл" по-рано съобщиха за писмо, изпратено до банките в Гърция, но ЕЦБ не коментира тази информация.

Атина на равни интервали емитира в по-голямата част между гръцки банки държавни облигации, които служат за изплащане на предишни дългове и помощно финансиране в момент, в който държавната хазна е почти празна. 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите подхващат важни промени в Наказателния кодекс, препитват енергийния министър и шеф на АЕЦ Козлодуй“ за Пети и Шести блок (НА ЖИВО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите подхващат важни промени в Наказателния кодекс, препитват енергийния министър и шеф на АЕЦ "Козлодуй“ за Пети и Шести блок (НА ЖИВО)
ново
Днес: 16
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК