ЖЕГАТА ОТСТЪПИ: Слънчево, но прохладно и ветровито време, по морето - дъжд (КАРТА)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
През днешния ден ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността, по-значителни в следобедните часове. На изолирани места в североизточните и планинските райони ще превали краткотраен дъжд. Ще духа слаб до умерен вятър от север-северозапад. Сутринта ще е прохладно, а максималните температури ще бъдат между 26° и 31°, в София - около 26°. Това съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).
Атмосферното налягане ще се задържи малко по-ниско от средното за месеца.
По Черноморието ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността, по-значителни в следобедните часове и над северното крайбрежие, където на изолирани места ще превали краткотрайно. Ще духа до умерен вятър от север-северозапад, който след обяд ще се ориентира от североизток. Максималните температури ще бъдат между 24° и 27°. Температурата на морската вода е предимно между 18° и 25°, на изолирани места по северното крайбрежие е значително по-ниска. Вълнението на морето е 1-2 бала.
В планините ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността, но само на изолирани места ще превали краткотраен дъжд. Вятърът ще е умерен от северозапад, а по билата ще е временно и силен от запад-югозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 17°, на 2000 метра - около 10°.
През следващите дни повишението на температурите ще продължи и в началото на новата седмица отново ще бъде горещо.
Ще бъде предимно слънчево, със следобедни превалявания в понеделник и вторник, с по-голяма вероятност в планинските райони от страната.



