BG EN

Жегите размекнаха асфалта, забраниха движението на камиони

ЧАС ПИК

Жегите размекнаха асфалта, забраниха движението на камиони

3544
на 30.07.2013
Жегите размекнаха асфалта, забраниха движението на камиони
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Жегите размекнаха асфалта и движението по пътищата за тежкотоварните коли стана опасно. Затова  псе въвежда забрана за движение на камиони с обща маса над 20 тона по републиканските пътища от 13.00 до 21.00 часа, докато температурите надвишават 35 градуса. Това съобщиха от Агенция „Пътна инфраструктура”. Целта е да се опазят асфалтовите настилки от образуване на трайни деформации от тежкотоварния трафик и рязкото повишение на температурите през летните месеци. 

препоръчано

Забраната ще отпадне при прогнозни температури по-ниски от 35 градуса за 10-дневен период, но не по-рано от 01 септември 2012 г.

При действие на забраната автомобилите да изчакват извън пътното платно, на подходящи места, без да пречат на останалите участници в движението.
Изключение ще се прави за пътни превозни средства, които извършват превози на опасни товари (ADR), бързоразвалящи се хранителни продукти на температурен режим и живи животни.
Ограничението ще бъде сигнализирано с необходимите пътни знаци.


Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО) Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО)
ново
Днес: 126
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК