BG EN

Жена от Северна Ирландия отива на съд заради аборт

ЧАС ПИК

Жена от Северна Ирландия отива на съд заради аборт

3363
на 13.01.2016
Жена от Северна Ирландия отива на съд заради аборт
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Жена от северна Ирландия отива на съд по обвинения в опит да извърши аборт, съобщава британският в. „Индипендънт“. Младата жена на 21 години, чието име не се назовава, е обвинена в опит за извършване на аборт, както и в опит да помогне на друга жена да извърши аборт. Предполага се, че двете престъпления според северноирландското законодателство са извършени през юни и юли 2014 г. За разлика от останалата част от Обединеното кралство, абортът е незаконен в Северна Ирландия, освен при условие, че животът на майката е застрашен. Според закона за обида на личността от 1861 г. обвиняемата може да бъде наказана за това, че незаконно е използвала „вредни субстанции, а именно лекарствата „Мифепристон“ и „Мисопростол“ с намерението да предизвика аборт“. На 30 ноември 2015 г. Върховният съд в Белфаст отсъди, че забраната за извършване на аборт не е „в съответствие с правата на човека“. Въпреки това парламентът на Северна Ирландия досега не е променил съществуващото законодателство.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите
ПИК TV x
Виктор Димчев С ЕКШЪН АНАЛИЗ за ПИК TV: ГЕРБ и ДПС-Ново начало ще бъдат значим фактор и при следващи избори. ППДБ ще трябва да работят с тях (ВИДЕО) Виктор Димчев С ЕКШЪН АНАЛИЗ за ПИК TV: ГЕРБ и ДПС-Ново начало ще бъдат значим фактор и при следващи избори. ППДБ ще трябва да работят с тях (ВИДЕО)
ново
Днес: 6
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК