ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
През нощта валежите навсякъде ще спрат и от северозапад ще започне процес на разкъсване и на намаление на облачността. Утре ще преобладава слънчево време. Около и след обяд над Западна и Централна България ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и само на отделни места слабо ще превали. Ще духа слаб вятър от север. Температурите ще се повишат и максималните ще бъдат между 23° и 28°. За София около 23°.
Според дежурният синоптик на НИМХ БАН Красимир Стоев атмосферното налягане е и ще остане по-ниско от средното за юни.
Над планините преди обяд ще преобладава слънчево време. Около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на отделни места краткотрайно ще превали и прегърми. По високите части ще духа до умерен вятър от север. Максимална температура на височина 1200 метра ще бъде около 15°, на 2000 метра - около 9°.
Над Черноморието ще бъде предимно слънчево. Ще духа слаб вятър от север. Температурите на въздуха ще достигнат 22°-25°. Температурата на морската вода е 21°-23°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.


