Живко Миланов отново победител в българско дерби в Кипър

4178
на 17.01.2016

АПОЕЛ (Никозия) победи Еносис Паралимни с категоричното 3:0 в мач от 19-ия кръг на кипърското първенство, който бе своеобразно българско дерби. За домакините 90 минути игра Живко Миланов, а за гостите на терена до 70-ата минута беше Костадин Башов.

Нуно Мораиш откри резултата за АПОЕЛ в 41-ата минута, а преди края на първата част авансът бе удвоен след попадение от дузпа на Фернандо Кавенаги. Точен за крайното 3:0 беше Янис Яниотас в 63-ата минута.

Припомняме, че преди седмица Миланов спечели още едно българско дерби. АПОЕЛ надигра с 1:0 Неа Саламина с Димитър Макриев.

В класирането грандът от Никозия е трети с 41 точки, на 4 зад лидера АЕК (Ларнака) и на 1 зад Анортозис. Паралимни е на 12-ото място с 14 точки.