BG EN

Жителите на Рига се оплакаха от силна миризма на хлор в центъра на града

СВЕТЪТ ДНЕС

Жителите на Рига се оплакаха от силна миризма на хлор в центъра на града

7212
на 05.12.2017
Жителите на Рига се оплакаха от силна миризма на хлор в центъра на града
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Жители на Рига се оплакаха от силна химическа миризма, напомняща на тази на хлор, която е била усетена в центъра на града, съобщава РИА Новости.

препоръчано

„Диша се тежко. Миризмата е доста неприятна – напомня на нещо средно на това как мирише на газ и на хлор. Не дразни гърлото, но щипе на очите леко“, разказва жител, живущ на една от централните улици на Рига.

От газовата компания Latvijas Gāze са съобщили, че на телефона на аварийната служба са се получили много позвънявания от разтревожени жители. От компанията обаче са категорични, че няма изтичане на газ в столицата.

„Няма изтичане на газ. Възможно е в пристанищния район на Рига да се прехвърлят химически товари и вятърът да е донесъл до центъра на града неприятната миризма“, поясняват от аварийната служба.

Местните жители са били посъветвани да държат затворени прозорците си, за да не влиза неприятната миризма в домовете им, и да се въоръжат с търпение, изчаквайки вятърът да разнесе неприятната миризма.

Превод и редакция: ПИК

 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев пред ПИК TV: Идват захлаждане и валежи (ВИДЕО) Проф. Георги Рачев пред ПИК TV: Идват захлаждане и валежи (ВИДЕО)
ново
Днес: 67
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК