BG EN

За втори път върнаха на поста шефката на "Медицински одит"

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

За втори път върнаха на поста шефката на "Медицински одит"

11898
на 08.06.2017
За втори път върнаха на поста шефката на Медицински одит
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

За втори път върнаха стария директор на Изпълнителната агенция "Медицински одит", която прави проверки и търси нарушения в системата на здравеопазването. Със заповед на министъра на здравеопазването проф. Николай Петров проф. Златица Петрова отново е назначена на поста, съобщиха от Центъра за защита на правата в здравеопазването.
 
Петрова бе сменена в началото на март от служебния здравен министър д-р Илко Семерджиев, който назначи на нейно място бившия ръководител на столичния Регионален център по здравеопазване д-р Михаил Христов. През 2012 година проф. Златица Петрова бе освободена като директор на агенцията от тогавашния здравен министър д-р Стефан Константинов.
 
Две години по-късно обаче тя бе отново върната от министър Петър Москов. Проф. Петрова е била заместник-министър на здравеопазването в началото на 90-те години на миналия век в правителството на Любен Беров.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Няма заседание! Викове, крясъци и липса на кворум в парламента - ППДБ и Възраждане“ провалиха дружно гледането на Изборния кодекс (ВИДЕО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Няма заседание! Викове, крясъци и липса на кворум в парламента - ППДБ и "Възраждане“ провалиха дружно гледането на Изборния кодекс (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 59
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК