BG EN

ЗА ПРЪВ ПЪТ В ИСТОРИЯТА: Катарецът Баршим грабна трето поредно световно злато в скока на височина

Други спортове

ЗА ПРЪВ ПЪТ В ИСТОРИЯТА: Катарецът Баршим грабна трето поредно световно злато в скока на височина

10200
на 19.07.2022
ЗА ПРЪВ ПЪТ В ИСТОРИЯТА: Катарецът Баршим грабна трето поредно световно злато в скока на височина
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Олимпийският шампион в скока на височина от Токио Мутаз Есса Баршим показа за пореден път, че е невероятен състезател.

препоръчано

31-годишният катарец спечели трета поредна световна титла в скока на височина на открито, след като триумфира в Юджийн с най-добър резултат в света за сезона от 2.37 метра. Баршим се справи от първи опит с всички височини от 2.24 м до 2.37 м и след това направи един фал на 2.42 м. 

Катарецът стана първият мъж в историята с три поредни световни титли в скока на височина. 

Световният шампион в зала от Белград тази зима Уу Сан-гйок изравни националния рекорд на Корея и 2.35 метра взе сребърния медал. Той преодоля височината от втори опит, като преди това имаше трудности на 2.33 м, с които се справи от третия път. 

Украинецът Андрий Проценко спечели първия си медал от световни първенства на открито. 34-годишният Проценко заслужи бронза с 2.33 м. Със същия резултат, но с повече грешки, четвърти остана другият олимпийски шампион от Токио Джанмарко Тамбери. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК