ГОРЕЩО
Ало, Терзиев, не ме качвай на тротинетката, докато автобусите на София са душегубки. Излез от телевизора
МРЕЖАТА ГРЪМНА: Това е един от най-големите мошеници в съвременната ни история
Дългогодишна хакерска атака срещу административни мрежи у нас разкри правителството
Съсипаха ПП и ДБ след изцепката на Козилата Ерато за Гюров: Мирише на случая с Лозан Панов от 2021 година
Англия и целият свят отново са готови за футболна лудост – Висшата лига се завръща
ЧАС ПИК
За първи път от 1000 г.! Папата и руският патриарх призоваха за единство на християните, застрашени от насилието в Близкия изток
10263
на 13.02.2016
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Папа Франциск и руският патриарх Кирил, по време на историческа среща в петък, призоваха за възстановяване на християнското единство и спешни действия, които да помогнат на християните, застрашени от насилието в Близкия изток, предаде AFP, цитирана от "Фокус".
„Надяваме се нашата среща да допринесе за възстановяването на единството, желано от Бога“, се казва в съвместната декларация, подписана след техните разговори в Куба. Срещата между главите на двете християнски църкви е първата подобна от почти хиляда години.
препоръчано
свързани новини


