BG EN

За първи път отварят архива на Държавна сигурност

Животът днес

За първи път отварят архива на Държавна сигурност

11941
на 23.10.2018
За първи път отварят архива на Държавна сигурност
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Архивът на Държавна сигурност днес за първи път ще бъде достъпен за посетители, предаде БНТ.

препоръчано

Комисията по досиетата организира Ден на отворените врати за гражданите и гостите на София. В Централизирания архив се съхраняват над 15 км архивни документи на Държавна сигурност и разузнавателните служби на Българската народна армия.

Това е най-модерната сграда за съхраняване на архиви в Източна Европа. В нея се намира т. нар. картотека, която съдържа над два и половина милиона карти, картони и регистрационни дневници. Чрез документите категорично може да се докаже принадлежността на лицата към Държавна сигурност.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 14 декември - пътуване ще се отрази освежаващо на Везните, успехът е със Скорпионите, които работят през почивния ден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 14 декември - пътуване ще се отрази освежаващо на Везните, успехът е със Скорпионите, които работят през почивния ден
ПИК TV x
Преди концерта на Род Стюарт: Рафи сменя гума на политик Преди концерта на Род Стюарт: Рафи сменя гума на политик
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК