ГОРЕЩО
САМО В ПИК TV! Георги Харизанов с РАЗКРИТИЯ за плановете на новоизлюпения партиец Радев. Асен Василев го играе двоен агент - поднася му на тепсия хора от ПП (ВИДЕО)
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Валерия Велева: Радев загърби държавните интереси, за да скочи на политическия терен. Борисов може да му подаде ръка, но той ще я отхвърли (ВИДЕО)
Радев отвори "Кутията на Пандора" и последствията за него ще са ужасяващи, въпреки медийния слугинаж
ГОРЧИВО: Цветан Цветанов с 6-те апартамента полегна на Доган и плонжира в краката на Радев
АВТОБОМБА: Мощен циклон от изток отвява конкуренцията на българския автопазар (СНИМКИ)
България е вторият по големина производител на деликатеса в ЕС след Франция
Европейски депутати поискаха забрана на производството и продажбата на гъши дроб в Европейския съюз. Италианският евродепутат Андреа Занони и 7 негови колеги се мотивираха с факта, че милиони патици и гъски търпят мъчения, защото производството изисква птиците да се хранят насилствено посредством пневматични тръби по-често от нормалното. Често те са в малки клетки или с приковани крака, за да не могат да се движат. България и още четири страни от ЕС произвеждат гъши дроб в момента. Нашата страна е вторият по големина производител след Франция. В сектора у нас работят над 5 000 души, съобщи пред БНР Димитър Белоречков, председател на Съюза на птицевъдите. Той добави, че в България птиците вече не живеят в клетки и прогнозира, че инициативата няма да бъде приета в европейския парламент. Явор Гечев от българския клон на международната фондацията за защита на животните "Четири лапи" припомни, че страната ни вече е минала през подобна процедура по отношение производството на яйца от свободно отглеждани кокошки. „Представете си едно животно, което прекарва целият си живот в една клетка, нямат възможност да се движат, което се храни с една тръба насила, докато се увеличи черният му дроб. След това се убива. Представете си черния ви дроб да не може да фунционира нормално. Традиционният начин на гушене на гъски не е се е променил в последните 2 хиляди години”, опита се да предизвика състраданието на публиката Гечев.препоръчано


