BG EN

Забраняват дантелените гащи

СВЕТЪТ ДНЕС

Забраняват дантелените гащи

209072
на 14.02.2014
Забраняват дантелените гащи
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Синтетичните дантелени гащи вече са забранени за производство, внос и продажба на територията на страните от Митническия съюз, съобщи пред ИТАР-ТАСС министърът по въпросите на техническото регулиране на Евразийската икономическа комисия (ЕИК) Валерий Корешков.

препоръчано

Така той коментира твърденията на производителите, че този продукт може да изчезне от магазините от 1 юли 2014 г., ако не бъдат внесени промени в регламента на Митническия съюз. Корешков уточни, че изискването за хидроскопичност на тъканите, използвани за производството на гащи, се съдържа в единните санитарно-епидемиологични и хигиенични изисквания за стоките. Те са приети през 2010 г. и са действали до появата на отраслови технически регламенти, предаде БТА.

Същите тези изисквания са били пренесени в техническия регламент на Митническия съюз (Русия, Беларус и Казахстан), в сила от 1 юли 2012 г. Производителите отбелязват, че до 1 юли 2014 г. се допуска производството и пускането в обращение на продукция с по-рано издадени сертификати за съответствие.

Общият обем на руския пазар на долно бельо представлява около 4 милиарда рубли, по данни на Руския съюз на предприемачите от текстилната и леката промишленост. В тази сума 60 на сто се пада на гащите. Около 80 процента от продукцията идва от чужбина.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
БОМБА В ПИК TV! Радев и Копринков си подсигуряват изборите през Демерджиев - Бях точен с парите раздава команди по нощите в ГДНП кой да бъде ударен. Незабавна оставка на Емил Дечев (ВИДЕО/СНИМКИ) БОМБА В ПИК TV! Радев и Копринков си подсигуряват изборите през Демерджиев - "Бях точен с парите" раздава команди по нощите в ГДНП кой да бъде ударен. Незабавна оставка на Емил Дечев (ВИДЕО/СНИМКИ)
ново
Днес: 0
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК