BG EN

Забраняват на учениците да пътуват по тъмно

Образование

Забраняват на учениците да пътуват по тъмно

5331
на 06.11.2013
Забраняват на учениците да пътуват по тъмно
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

При целодневна организация на учебния ден часовете може да бъдат по 40 минути, а учебните занятия и времето за пътуване да се вместват в рамките на светлата част на денонощието. Това предвиждат промени в правилника за прилагане на Закона за народната просвета (ППЗНП), които правителството прие днес.

препоръчано

С разрешение на началника на регионалния инспекторат на образованието може да се въведе целодневна организация на учебния ден и часовете на учениците от V до VIII клас да бъдат по 40 минути. 

Основната цел на направеното в ППЗНП изменение е краят на учебните занятия и времето за пътуване да се вместват в рамките на светлата част на денонощието, обясниха от Министерски съвет.

Предвижда се напълно ограничаване на възможността учениците да пътуват след училище по тъмно, с което се гарантира по-голяма сигурност и безопасност на децата и учениците, които се превозват.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПИК TV! Княгиня Калина се вля в Шествието за семейството (ВИДЕО) ПИК TV! Княгиня Калина се вля в Шествието за семейството (ВИДЕО)
ново
Днес: 83
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК